HWP 1 verliest van landskampioen Charlois

Weer terug in De Speye, het gebouw waar lang geleden het 1e ECI-toernooi werd gehouden. De zaal is opgeknapt, er is volop ruimte om te analyseren, we hebben onze eigen bar, kortom aan het veld kon het niet liggen. Wel aan de tegenstander, de regerend landskampioen Charlois. Het eerste wapenfeit deed zich voor aan bord 3. Steven had zich uitstekend voorbereid, dat was duidelijk. De zetten werden bijna a tempo op het bord gekwakt. Tegenstander Erik van den Doel deed ook steeds de juiste zetten, maar had daar wel veel tijd voor nodig. Toen Erik op de 24e zet afweek van de hoofdvariant, vond Steven dat een mooi moment om een schijnoffer te plegen en dat vergezeld te laten gaan door een remise aanbod. Het schijnoffer bleek een blunder te zijn en het remise aanbod werd dan ook vriendelijk geweigerd. Tom voorspelde voor zijn partij een korte remise. De helft van die voorspelling kwam uit. We stonden met 0-2 achter. Na deze vervelende start fleurden we wat op. Thibaut had een klein nadeeltje tegen Bart Michiels, maar bereikte toch bijtijds de remisehaven. Het kleine voordeeltje van Johan bleek ook niet meer waard dan een halfje: 1-3. Helmut had het lastig aan bord 1 tegen de Hongaarse grootmeester Imre Hera. De problemen in het middenspel leken niet onoverkomelijk, maar het voordeel van wit werd allengs groter en tenslotte beslissend: 1-4. Ook Adrian keek lange tijd tegen een iets mindere stelling aan, maar hij slaagde er in om af te wikkelen naar een remise-achtig eindspel, dat niet werd doorgespeeld. Sasse man van de wedstrijd was Koen. In een zeer overtuigend gespeelde partij was hij steeds "in control". De bekroning vond plaats in het toreneindspel. Ik was de hele partij bezig mijn nadeeltje uit de opening weg te werken. Toen ik daar eindelijk in geslaagd was, verpestte ik het in de tijdnoodfase alsnog: 2,5-5,5. Wedstrijd gespeeld. Invaller Frederic toonde zich van zijn meest charmante kant door een helpmat te construeren. En op het moment dat iedereen naar huis wilde zag Mher Hovhanisian in dat Tieme het remise toreneindspel nooit zou verliezen: 3-7.
Een grote nederlaag, maar we doen nog volop mee, in de strijd tegen degradatie.

  HWP 1   Charlois 1  
1 H. Cardon 2398 I. Hera 0-1
2 T. Maenhout 2374 B. Michiels 2529 ½-½
3 S. Geirnaert 2450 E. van den Doel 2565 0-1
4 K. Leenhouts 2426 Ju. van Overdam 2382 1-0
5 T. Piceu 2316 M. de Wit 2238 0-1
6 T. Verlinde 2289 M. Hovhanisian 2499 ½-½
7 H. Groffen 2145 A. Dardha 2339 0-1
8 A. Roos 2260 R. Lecomte 2317 ½-½
9 F. Verduyn 2174 R. Meng 2357 0-1
10 J. Goormachtigh 2200 V. Maes 2109 ½-½
Lees verderHWP 1 verliest van landskampioen Charlois

Hwp 3 wint (bijna) van Charlois Europoort 3

Met een prima team konden we op onze nieuwe locatie aantreden tegen Charlois. Yves kwam op bord 1 nooit in de problemen tegen Tinga met een Grunfeld. Rudy opende vlot de score tegen invaller Smits na een experimentele opening van zwart. Spoedig volgde Eric, die Osinga van het bord tikte in het Scandinavisch. Andre gaf remise in een betere stelling vanuit een Winawer tegen Borst. In lichte tijdnood liep Chris in een truuk tegen Holwijn en kon mat niet meer vermijden. De spelers van Charlois roken de gelijkmaker en persten alles uit de resterende partijen. Marc kwam uit een mindere stelling tegen het Koningsindisch nog weg met remise tegen Canedo. Etienne kwam goed uit de opening tegen De Wit. Daarna ontstond een lastig eindspel dat moeilijk te taxeren was. Dit ging jammer genoeg voor ons verloren na uren verdedigen tegen de koppig aandringende De Wit. Jim kon daarna tegen Yang geen ijzer met handen meer breken in een potremisestelling en zo werd het toch nog 4-4

Dank aan iedereen voor de opkomst en de inzet en resultaten zullen wel beteren.

HWP 3   Charlois 3   4-4
1 Regniers 1998 Tinga 2020 ½-½
2 Lacrosse 2196 Canedo 2013 ½-½
3 Van de Wynkele,E 2007 Osinga 1919 1-0
4 Van Leeuwen 2060 De Wit,C 2020 0-1
5 Galle 1996 Borst 2002 ½-½
6 Van de Vreede 2008 Yang 1829 ½-½
7 Ghysels 2095 Holwijn 1961 0-1
8 Van de Wynkele,R 1957 Smits 1821 1-0
Lees verderHwp 3 wint (bijna) van Charlois Europoort 3

Nipt verlies voor HWP 5

De 2e ronde speelden we op zaterdag 10 oktober 2015 in De Speye.
Het sterke Goes 2 kwam bij ons op bezoek. Van tevoren was duidelijk dat het een spannende match zou worden, aangezien beide teams in de sterkste opstelling aan de start verschenen.
We begonnen met een 0-1 achterstand. Gilbert Ongena verloor namelijk een paard. Hij kon de aanvaller niet terugslaan, want dan zou hij schaak staan. Jammer; volgende ronde weer nieuwe kansen.
Vervolgens zorgde William Baeten voor de gelijkmaker door knap te winnen van Niels de Feijter.
Nieuwkomer Matthias De Weird verloor helaas van de Goese teamleider Hans Welten.
Teamleider Manuel Colsen was als laatste klaar. Met een pion meer werd toch een lastige stelling bereikt. Remise.
Weliswaar een nipt verlies, maar we mogen tevreden zijn met dit resultaat.
Over 4 weken, op zaterdag 7 november, spelen we een uitwedstrijd tegen Landau 4.
Nieuwe kansen om matchpunten en bordpunten te veroveren.

HWP 5   Goes 2   1,5-2,5
1 Matthias De Weird Hans Welten 1853 0-1
2 William Baeten Niels de Feijter 1757 1-0
3 Gilbert Ongena 1475 Mark Paul 1751 0-1
4 Manuel Colsen 1535 David de Feijter 1683 ½-½
Lees verderNipt verlies voor HWP 5

HWP 2 doet het weer

De terugkeer van HWP 2 in de tweede klasse geeft vooralsnog de impressie van een zegetocht. Opnieuw werd gewonnen van een op papier aanmerkelijk sterker team. Zelf speelde ik deze keer niet mee, dus ik moet voor mijn verslag afgaan op het summiere commentaar van waarnemend teamleider Marnix van der Zalm. Daaruit leidde ik af dat hij weinig van de partijen had meegekregen, aangezien hij kort na de opening zwaar in de fout ging en vervolgens uren kansloos aan zijn bord gekluisterd had gezeten. Uitbundige complimenten waren er voor David, die de geduchte Stefan Colijn in de het tweede gedeelte van de partij schijnt te hebben overklast, voor Harry, die zijn magere bijdrage aan het kampioenschap van vorig jaar tot een vage herinnering maakte door – in de woorden van sommige teamgenoten – een ijzersterke partij te spelen, voor Simon, die zijn eerste optreden in het tweede glans gaf door Jan van Mechelen te verslaan, en natuurlijk voor Nele, die evenals twee weken geleden in Eindhoven tot matchwinner kon worden gekroond.
De remise van Wouter schijnt weinig om het lijf te hebben gehad, terwijl de nederlaag van Ashote aan het eerste bord kennelijk aan een speling van het lot te wijten moet zijn geweest. Blijkbaar had iedereen na het zien van zijn stelling in het middenspel op een overwinning gerekend. Over Renzo heb ik niets gehoord. Natuurlijk is die Mark Smits niet voor de poes.

Over vier weken gaan we het weer proberen, diep in Zuid-Limburg.

HWP 2   De Pion 1   4,5-3,5
1 Ashote Draftian 2295 Alik Tikranian 2130 0-1
2 David Roos 2146 Stefan Colijn 2250 1-0
3 Simon Provoost 2227 Jan van Mechelen 2230 1-0
4 Renzo Ducarmon 2098 Mark Smits 2190 0-1
5 Nele Vanhuyse 2034 Ivo Kok 2078 1-0
6 Wouter Ghyselen 2113 Ludo Tolhuizen 2150 ½-½
7 Marnix van der Zalm 2038 Jordy Schouten 2053 0-1
8 Harry Provoost 1986 Cees Ijzermans 2058 1-0
Lees verderHWP 2 doet het weer

Einde van de inhoud

Geen pagina's meer om te laden